Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zgadzam się
Więcej informacji

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Dotacje unijne. Dotacje dla przedsiębiorców
| BIP | Mapa serwisu | Kontakt |Początek | Informacja i promocja | Galeria projektów | Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw |
  Miasto Łódź - Łódź Bajkowa
 

 
Nazwa projektu: Promocja marki Łodzi filmowej poprzez realizację nowego szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa”
Działanie: III.2 Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw
Beneficjent: Miasto Łódź
Wartość projektu: 608 075,00 zł
Kwota dofinansowania: 516 863,75 zł
 
Miasto Łódź otrzymało wsparcie z UE na promocję szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa” - czyli miejskiej trasy śladami małych pomników, przedstawiających postacie z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.  Dzięki funduszom powstały cztery pomniki:  Plastusia, Maurycego i Hawranka, Wróbla Ćwirka oraz Trzech Misiów. Budowa pomników to nie jedyny wydatek - większość pieniędzy przeznaczono na kampanię promocyjną szlaku.
Miasto opublikowało foldery i ulotki z trasą szlaku. Pomniki są zlokalizowane przy instytucjach kulturalnych, które posiadają bogatą ofertę dla dzieci. W materiałach opisano działalność m.in. łódzkiego ZOO i Aquaparku „Fala”. Poza tym, zorganizowano huczne odsłonięcia pomników, na które zostały zaproszone  przedszkolaki i uczniowie. Młodzi łodzianie dostali drobne upominki, np. bajki na płytach CD, szkolne przybory, maskotki i breloki. Uzupełnieniem działań promocyjnych była kampania prasowa, internetowa i telewizyjna w regionie i województwach ościennych m.in.: na nośnikach informacji w warszawskim metrze.
Warto dodać, że aktualnie łodzianie i turyści mogą podziwiać 8 postaci z bajek, które pamiętają z dzieciństwa dzisiejsi 30-, 40--latkowie. Oprócz wspomnianych bohaterów, są  także rzeźby Misia Uszatka, Wróbelka Ćwirka, bohaterów bajki „Zaczarowany Ołówek” i kotów: Filemona i Bonifacego. Docelowo „Łódź Bajkową” ma tworzyć 17 rzeźb odlanych z brązu.

 

 

    
 
COP © 2008
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.
Dotacje dla przedsibiorstw dzkie Dotacje dla Przedsibiorstw dzkie.Fundusze unijne dla przedsibiorcw.rodki finansowe dla MP.Pomoc z Unii dla firm.dzkie-region innowacyjnej gospodarki.Wsparcie dla biznesu.
Dotacje dla przedsibiorcw dzkie
.